10 жовтня на відділенні економіки і підприємництва Волинського фахового коледжу НУХТ відбулася зустріч здобувачів освіти першого курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» з гарантом освітньої програми «Фінанси, банківська справа та страхування» – к.т.н., доцентом Ларисою ГОПАНЧУК.
Освітньо-професійні програми обговорюються, оновлюються та вдосконалюються щороку. Згідно з ними, студенти вже зараз можуть ознайомитися з освітніми компонентами, які будуть викладатися протягом усього терміну навчання. Гарант ознайомила здобувачів освіти з розробниками освітньо-професійної програми, а також розглянули особливості процесу формування та перегляду ОПП та можливість долучення студентів до її обговорення щодо внесення змін. На зустрічі також детально ознайомились з процедурою вільного вибору освітніх компонентів та каталогом освітніх компонент вільного вибору.
Вступники спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» у Волинському фаховому коледжі навчаються за освітньо-професійною програмою «Фінанси, банківська справа та страхування» з отриманням додаткових компетенцій та можливістю навчатись з елементами дуальної форми освіти. Ця освітньо-професійна програма дає можливість конкретизації фаху й набуття глибших фінансових знань у рамках професії. На рівні фахового молодшого бакалавра отримання додаткових компетенцій починається з другого курсу, коли з’являються можливості вибору з широкого переліку освітніх компонент з каталогу вільного вибору здобувача, який розміщений на сайті для детального ознайомлення.
Навчання за програмою «Фінанси, банківська справа та страхування» передбачає застосування індивідуальних сучасних методик викладання, отриманням додаткових компетенцій та можливість навчатись з елементами дуальної форми освіти. Заняття проводять викладачі-практики, які мають значний досвід професійної роботи, стажувались і навчались практичному досвіду.
Здобувачі освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» є постійними учасниками багатьох міжнародних конференцій, круглих столів, семінарів, студентських наукових гуртків. Студенти під час навчання мають можливість спілкуватися з представниками підприємств та організацій, стейкхолдерами, практиками та фахівцями галузі. Здобувачі освіти можуть стати учасником семінарів, організованих фінансовими компаніями, банківськими та страховими установами, отримати досвід роботи фінансового аналітика та фінансового трейдера, можуть долучатися до участі у міжнародних проєктах, виступати на конференціях, модерувати секції фінансового сектору, реалізовувати власні проєкти.
Така освіта допомагає поглибити знання з професійної фінансової підготовки як теоретично, так і практично, що в свою чергу формує лідерські якості, ораторські здібності, вміння працювати у команді, допомагає реалізувати себе у сучасному світі. Професія фінансиста є актуальною та престижною, оскільки під час постійного розвитку та модернізації економіки збільшується і потреба в фінансистах, аналітиках, фінансових консультантах та фінансових менеджерах.
Лариса Гопанчук