«Життя як подорож, подорож довжиною в ціле життя…»

Категорії: ,

25 лютого 2021 року виповнилось 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Ювілейний рік Лесі Українки – це нагода привернути увагу до творчості письменниці й актуалізувати її спадок.

Заключним заходом, в  рамках проведення тижня циклової випускової комісії туризму та готельно-ресторанної справи, стала презентація, викладачами відділення,  альманаху «Життя як подорож: літературні екскурсії до 150 річчя Лесі Українки».

В  альманасі зібрано та систематизовано географію подорожей Лесі Українки, закцентовано увагу на волинському періоді життя поетеси, зроблено підбірку літературних творів.

В ході презентації укладачі  альманаху репрезентували свої доробки, зокрема  Стешенко Л.І «Ой, чи так красно в якій країні, Як тут, на нашій рідній Волині!», Чуй  К.І.  «Ти, Луцьк стародавній, що досі слід явний ховаєш старої давнини…», Пасевич Ю.В. «І в рідному краю, не раз спогадаю, часи сі любимі та милі…», Кавара В. В. «My dear native land! Hearth and home I call mine! (Сторононько рідна! Коханий мій краю!)», Власенко В.А. «Nadzieja – zaśpiewałam jej pierwszą piosenkę – stała się moją główną gwiazdą…»

Слід зауважити, що  особливістю видання є висвітлення літературних екскурсій як українською, так  і англійською та польською мовами.

Так мало коротких років… Та життя Поета не вкладається в рамки реального часу та реальних подій. Його втаємничена сутність, непідвладна забуттю і тліну, схована від сторонніх очей і, водночас, відкрита кожному – Творчість.

Найважливіші, найвірніші свідчення про Лесю Українку слід шукати в її поезіях і драмах. Сюжети ж земного буття поетеси – це тільки придорожні знаки, які вказують напрямок, відмічають віхи шляху, яким ми йдемо – шляху пізнання».