Засідання Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Волинської області

27 травня 2021 року на базі коледжу відбулося засідання Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Волинської області, на яке також були запрошені Ткачук Олександр Олександрович, заступник начальника управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації; Найдич Марина Анатоліївна, кандидат політичних наук, головний спеціаліст відділу професійної освіти управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації.

З вступним словом виступив Голова Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Волинської області, ректор Луцького педагогічного коледжу, кандидат педагогічних наук Бойчук Петро Микитович, який провів детальний аналіз роботи Ради за 2020 – 2021 навчальний рік.

Ткачук О.О. проаналізував діяльність закладів вищої та фахової передвищої освіти Волинської області за 2020 рік.

Директор коледжу Корчук Ігор Васильович познайомив присутніх із історією коледжу, його здобутками та поділився планами на майбутнє.

Під час роботи пленарного засідання було розглянуто та обговорено питання: «Про впровадження форм дистанційного навчання на електронній платформі Moodle». Завідувач лабораторії електронних засобів навчання Пугач Тетяна Валеріївна зазначила, що Moodle використовується в трьох напрямках:

  • зручність користування для студентів та учнів;
  • інноваційність та вдосконалення ІТ компетенції для викладачів;
  • доступний інструментарій здійснення моніторингу якості освітнього процесу для адміністрації.

У зв’язку з карантинними заходами організація освітнього процесу здійснюється з використанням очно-дистанційної форми навчання.

Заступник директора з навчальної роботи Голуб А.В. виступила з питанням «Компетентісний підхід до формування змісту освіти у ВоФК НУХТ». Вона зазначила, що педагогічний колектив коледжу працює над формуванням у здобувачів освіти навичок ХХІ століття, таких, які дозволяють краще орієнтуватися в мінливому світі, в різних нових напрямках, дисциплінах і технологіях. Доповідач наголосила, що за даними Організації економічного співробітництва та розвитку, життєвий успіх здобувача освіти визначають не тільки академічні знання, а й рівень його емоційного і комунікативного розвитку, тобто саме те, що відноситься до гнучких навичок soft skills. Soft skills – це комплекс неспеціалізованих, надпрофесійних навичок, які відповідають за результативну участь в робочому процесі, високу продуктивність і є наскрізними, не пов’язані з конкретною спеціальністю чи професією. Компетентісний підхід висуває на перше місце не інформованість здобувача освіти, а вміння вирішувати ним проблеми, що виникають у різних життєвих ситуаціях.

Боремчук Лілія Іванівна, секретар Ради директорів закладів фахової передвищої освіти прозвітувала про роботу Обласних методичних об’єднань у 2020 – 2021 навчальному році.

Цікавою та змістовною була екскурсія «Таємниці луцьких підземель», проведена викладачами коледжу Конох Оленою Андріївною та Батейко Дмитром Сергійовичем, які здивували гостей невловимою та незбагненною аурою.

Плідне, конструктивне спілкування учасників заходу завершилось у форматі дискусії «Питання – відповідь».