Закон і підліток

Правопорушення, здійснені неповнолітніми, – це небезпечне соціальне явище. Факти, статистика й дослідження в галузі кримінології наочно свідчать, що підліткова злочинність в Україні активно прогресує.

Людина не народжується злочинцем, а стає ним через певні життєві обставини. Часто учні думають, що за скоєний ними злочин ніякої відповідальності не буде, бо вони ще неповнолітні. Проте гуманне ставлення до підлітків у суспільстві аж ніяк не означає, що треба потурати їм у всьому. Навпаки, слід перевиховувати. Адже багато дорослих злочинців починали свою «кар’єру» ще в підлітковому віці.

Особливого загострення набуває проблема учнівської бездоглядності та безпритульності. Вдаючись до бродяжництва й жебрацтва, учні юнацького віку нерідко скоюють крадіжки самі, або їх залучають до кримінальних груп дорослі.

Одним із завдань класного керівника є проведення постійної роботи з неповнолітніми громадянами по профілактиці запобігання злочинності, безпритульності та бездоглядності. З цією метою 11 березня 2020 року в групі КВ-11 (класний керівник Кузик Н.О.) був проведений виховний захід на тему: «Злочин і підліток».

Під час бесіди було наголошено про необхідність знати, розуміти та дотримуватись неповнолітніми певних законів, норм поведінки, своїх обов’язків перед суспільством, усвідомлення ними своїх неправомірних вчинків, відповідальності й вироблення у них правової свідомості, з метою запобігання повторення скоєних злочинів.