Лекторій «Історія коледжу: минуле і сьогодення»

Студенти Волинського коледжу НУХТ відділення «Економіки і підприємництва» разом з заступником директора з НВР Оксаною Межовою перегорнули сторінки історичного літопису закладу, що є унікальною пам’яткою архітектури 17 ст. Західного регіону та продовжує давні традиції Луцького колегіуму, заснованого у 1608 році.

Студенти розповіли про цікаві факти з історії закладу. Зокрема, Луцький колегіум був найкращим закладом на Волині, що надавав високий рівень освіти, тому батьки не тільки з Волинського воєводства обирали для навчання своїх дітей саме Луцький заклад. У Луцькому колегіумі давали найвищий рівень освіти і виховували людей з хорошими манерами, що володіють мистецтвом мовлення. В колегіумі опановували мови, математику, фізику, риторику, поетику, етику, моральну теологію, філософію, фехтування, танці. Різнопланове навчання сприяло формуванню людей високого ґатунку, що володіють культурою спілкування, хорошими манерами і є всесторонньо обізнаними. Запрошені досвідчені фахівці – репетитори навчали основним елементам техніки мовлення, виробляли добре поставлений голос, правильну дикцію, вміння вести діалог. Манерам вишуканої поведінки та вмінню фехтувати навчали спеціальні фахівці в тренувальному залі пансіонату «Шляхетний кавалер».

У колегіумі була власна театральна зала, ораторія, багата бібліотека, що наповнювалась не тільки за рахунок окремих благодійників. Приміщення бібліотеки вирізнялось настінними розписами, багато прикрашеними різьбою шафами для книг. Декілька тисяч книг були розміщені у двох прикрашених декоративною ліпниною кімнатах.

У Луцькому колегіумі працювали і навчалися відомі діячі: Бартоломій Навроцький – письменник і мовознавець, Адам Станіслав Нарушевич – поет та історик, якого називали «польським Гомером», Aндреас Гашель – видатний проповідник, учитель Богдана Хмельницького.

Сьогодні Волинський коледж НУХТ – єдиний державний заклад на Волині, який входить у структуру навчального комплексу Національного університету харчових технологій. Заклад освіти надає надійну основу для професійного розвитку і досягнення високих результатів, є лідером в Україні за кількістю поданих заяв під час вступної кампанії у 2019 році та налічує найбільшу кількість студентів серед коледжів Волині. Цьому сприяє ступенева освіта: студенти Волинського коледжу НУХТ мають можливість продовжити навчання в одному з найкращих вишів України – Національному університеті харчових технологій за скороченим терміном навчання. У 2019 році Національний університет харчових технологій відсвяткував 135-літній ювілей. Така багаторічна історія закладу дає підстави стверджувати, що це один з найпрестижніших університетів в Україні.

Багатий, безцінний досвід вишу, набутий за роки становлення та розвитку, відіграє виключно важливу роль у підготовці фахівців харчової сфери технічних, економічних, управлінських знань, що визначають інноваційний розвиток країни, рухають економіку і демонструють значний потенціал в процесах інтеграції нашої промисловості в Європейське співтовариство. Сьогодні НУХТ – єдиний представник України в Європейській асоціації з харчової науки. Серед стратегічних цінностей університету – єдність національних та загальнолюдських пріоритетів, пріоритет науки, відповідність якостей освіти Європейським освітнім стандартам, пріоритет молодіжної політики та демократизація управління.

Про важливі історичні віхи в житті університету і перспективи навчання студенти дізнались, переглянувши відеоматеріали з архіву Національного університету харчових технологій.

Заступник директора з НВР Межова О.В.