Захід про кримінальну відповідальність

Категорії: ,

28 березня 2018 р. в рамках Тижня комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін у Волинському коледжі НУХТ відбувся правоосвітній захід на тему «Кримінальна відповідальність: поняття та підстава». Захід провела кандидат юридичних наук, викладач фаховий дисциплін коледжу Н.О. Чечель. Прослухати відкриту лекцію мали можливість студенти груп  № 2 та № 31 другого курсу відділення «Інформатики та комп’ютерної техніки». Викладачем було наведено положення Кримінального кодексу України щодо вчинення різних видів злочинів та відповідальність за їх вчинення. Оскільки більшість зі студентів коледжу ще не досягли повноліття, було окреслено особливості настання кримінальної відповідальності неповнолітніх осіб. Наголошувалось на тому, що кримінальна відповідальність за вчинення деяких видів злочинів настає з 14 років ( серед них: умисне вбивство, тяжке тілесне ушкодження, середньої тяжкості тілесне ушкодження, крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, терористичний акт, диверсія, бандитизм, захоплення заручників, зґвалтування, незаконне заволодіння транспортним засобом тощо). Окрім цього, було зосереджено увагу на тому, що вчинення особою злочину у стані алкогольного сп’яніння або під впливом наркотичних чи одурманюючих речовин є обставиною, яка обтяжує покарання).

Захід був надзвичайно насиченим, адже поєднував різноманітні інтерактивні методи: показ відео-презентацій, дискусію тощо. Крім цього, Н.О. Чечель навела статистичні дані, отримані у результаті проведеного власного наукового дослідження, яке здійснювалося у процесі написання нею дисертації. Ця частина правоосвітнього заходу викликала неабиякий інтерес в аудиторії, оскільки наводилися «живі цифри» щодо окремих характеристик засуджених осіб жіночої статі, які відбувають покарання у виді позбавлення волі у виправних колоніях України та неповнолітніх засуджених дівчат, які відбувають цей вид покарання у Мелітопольській виховній колонії Запорізької області, а саме: видів злочинів, за які їх засуджено до позбавлення волі (як виявилося, майже половину із них становлять крадіжки та різного виду тілесні ушкодження), їх соціально-економічні характеристики (вік, рід занять, соціальний та сімейний стан, причини, які спонукали  їх до вчинення злочинів тощо).

Проведення даного заходу мало превентивний характер, адже краще запобігти вчиненню злочину, ніж «пожинати» несприятливі наслідки його вчинення.

Насамкінець, Н.О. Чечель закликала студентську молодь бути законослухняними громадянами, знати свої права та вміти захистити їх.