Захід на тему «Крадіжка: правові аспекти настання адміністративної та кримінальної відповідальності»

У Волинському коледжі НУХТ  у рамках Тижня правових знань відбувся правоосвітній захід на тему «Крадіжка: правові аспекти настання адміністративної та кримінальної відповідальності». Захід провела кандидат юридичних наук, викладач фахових дисциплін коледжу Наталія Олександрівна Чечель. Прослухати відкриту лекцію мали можливість студенти багатьох груп з різних відділень коледжу, а саме:  другого та третього курсів відділення «Економіки і підприємництва» (групи № 16, 48), другого курсу відділення «Туризму та готельно-ресторанної справи» (група № 18), відділення «Харчових технологій» (група № 28).

Викладачем було наведено положення Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вчинення різних видів правопорушень і злочинів та відповідальність за їх вчинення. Оскільки більшість зі студентів коледжу ще не досягли повноліття, було окреслено особливості настання адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх осіб. Наголошувалось на тому, що кримінальна відповідальність за вчинення крадіжки настає з 14 років, а адміністративна за вчинення дрібної крадіжки – з 16 років. Окрім цього, викладач проінформувала про особливості настання цивільно-правової (майнової) відповідальності осіб за завдання ними шкоди.

Захід був надзвичайно насиченим, адже поєднував різноманітні інтерактивні методи: показ відео-презентацій, дискусію тощо. Крім цього, Наталія Олександрівна Чечель навела статистичні дані, які вона отримала у результаті проведеного власного наукового дослідження, яке здійснювалося у процесі написання нею дисертації. Ця частина правоосвітнього заходу викликала неабиякий інтерес в аудиторії, оскільки наводилися «живі цифри» щодо окремих характеристик засуджених осіб жіночої статі, які відбувають покарання у виді позбавлення волі у виправних колоніях України та неповнолітніх засуджених дівчат, які відбувають цей вид покарання у Мелітопольській виховній колонії Запорізької області, а саме: видів злочинів, за які їх засуджено до позбавлення волі (як виявилося, майже половину із них становлять крадіжки), їх соціально-економічні характеристики (вік, рід занять, соціальний та сімейний стан, причини, які спонукали  їх до вчинення злочинів тощо).

Проведення даного заходу мало превентивний характер, адже краще запобігти вчиненню злочину, ніж «пожинати» несприятливі наслідки його вчинення.

Насамкінець, Наталія Олександрівна Чечель закликала студентську молодь бути законослухняними громадянами, знати свої права та вміти захистити їх.