За Нашу і Вашу Волю

У нашому коледжі за участю Генерального консула Республіки Польща Беати Бживчи, директора Волинського коледжу НУХТ Ігоря Корчука відбулася урочиста зустріч «За Нашу і Вашу Волю». У заході взяли участь голова Товариства польської культури на Волині імені Єви Фелінської, головний редактор українсько-польського двотижневика «Волинський монітор» Валентин Ваколюк, вокальний ансамбль «Люцеорія», викладачі та студенти коледжу.

Як відомо, 2015-2016 навчальний рік оголошений у Волинському коледжі Роком польської культури і мови, тому всі знакові і пам’ятні дати Республіки Польща для студентства і викладацького складу є особливо актуальними. Так як 11 листопада поляки відзначали День Незалежності, то лейтмотивом зустрічі були питання становлення державності Польщі, взаємовідносини між двома народами, у яких багато є спільного. Про події з історії Польщі та Волині розповідали українською і польською мовами студенти відділення готельно-туристичного обслуговування. І поляки, і українці однаково люди волелюбні, прагнули мати Конституцію і жити згідно з законом. До речі, присутнім на заході представили репринт (копію) польської Конституції 3 Травня. Це рідкісне видання зберігається у Волинському коледжі.

Під час діалогу між студентами, події давньої історії між двома народами непомітно перейшли у сучасність. «Як важко здобути волю, як легко її втратити! Це ми всі дуже добре зрозуміли тепер, коли Україна захищається від ворога. Приємно відчути підтримку поляків. Хочу кожному полякові подякувати за допомогу українцям у цей тяжкий час», – зізналася і подякувала  зі сцени студентка коледжу.

Загалом такі заходи сприяють розвитку добрих міжсусідських взаємин, налагодженню зв’язків між молоддю України і Польщі, що в сучасному світі є дуже важливим і вагомим.