Українська вишиванка — це не лише одяг, вона — символ національної ідентичності та духовності. У кожному вишитому орнаменті криється відданість традиціям, сила спільноти та пам’ять про минуле. І навіть у час війни, коли дух нації піддається випробуванням, День вишиванки залишається святом, що об’єднує.
На захід була запрошена Наталія Матвіюк, начальник управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації, яка у вітальному слові зазначила: «День вишиванки — це чудова нагода згадати про своє коріння, вшанувати українські традиції та показати свою любов до рідної культури. Сьогодні я одягнула сорочку, яку вишила моя прапрабабуся, кожен візерунок на цій сорочці сьогодні зігріває мене теплом її рук та мудрістю серця. Вишиванка для мене — це не просто одяг, а зв’язок поколінь, символ єдності та незламного духу нашого народу. Одягаючи її, я відчуваю гордість за свою країну та глибоку повагу до своїх предків. Давайте разом берегти та примножувати наше культурне надбання, передавати його наступним поколінням, щоб наші діти й онуки також мали можливість відчути цей неповторний зв’язок з рідною землею».
«Щорічно у третій четвер травня українці у всьому світі відзначають День вишиванки — одне з найбільш самобутніх свят. Цього дня заведено одягати національне вбрання, куди б не довелося йти — в коледж, на роботу, на зустріч із друзями… Викладачі та студенти нашого освітнього закладу щороку збираються гомінкою юрбою, щоб відзначити це свято, адже вишиванка — національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Особливе значення День вишиванки має сьогодні, під час повномасштабної війни росії проти України. Отож, нехай наше життя буде вишите кольорами Перемоги, здоров’я, добра, радості», — сказав директор коледжу Ігор Корчук.
Викладачі та студенти ВоФК НУХТ прийшли у вишитих сорочках, чим засвідчили свою приналежність до великої української родини і показали, що, незважаючи на всі випробування та виклики сучасності, ми залишаємося вірними своїм традиціям та цінностям.
У програмі заходів був тематичний флешмоб, фотоколаж «Ми у вишиванках», показ колекції одягу «Етно стиль», майстер-клас з вишивки, розіграш безпрограшної лотереї та благодійний аукціон. На свято були запрошені військові, волонтерський штаб «Генерація змін». Також викладачі та рада студентського самоврядування підготували та передали коробки з солодощами для поранених бійців, щоб підняти їм настрій і висловити нашу підтримку та вдячність.
День вишиванки у час війни — це не лише свято одягу, це свято душі нації, її сили та спротиву. У цей день українці демонструють свою непохитну віру в перемогу, спираючись на вікові традиції та єдність народу.