During the plenary lesson, students of the group GRS 11 (educational professional programme Hotel and Restaurant Business) got acquainted with Olena Pchilka’s creative work and studied samples of embroidery collected by the writer. The students were particularly interested in the series of songs, rituals, and folk customs recorded in Volyn.
У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну культуру.
Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цього, бо є символом національної гордості, генетичного коду, що єднає українців і презентує державу у світі, оберігом, який об’єднує і надихає на нові перемоги.
16 травня 2024 року Україна відзначала День вишиванки. Це свято, покликане спонукати до єдності і культурного відродження народу. До Дня вишиванки було проведено тематичний пленерний урок «Вишивані узори у житті та творчості Олени Пчілки».
Олена Пчілка належить до числа тих діячів, які невтомною працею на терені української культури зробили значний внесок до духовної скарбниці свого народу, тому що тривалий час збирала і досліджувала українські вишивки: «Давнє народне мистецтво вже почало занепадати. Замість традиційних геометричних візерунків, стилізованих квіток і гілочок все частіше можна побачити «страшенну ляпанину», що «ріже очі». Треба з тим псуванням нашого народного скарбу боротися, треба нам черпати з чистого джерела народної творчості української».
Студенти ГРС 11 (ОПП Готельно-ресторанна справа) на пленерному занятті познайомилися із творчим доробком письменниці, вивчали взірці вишиванок, які збирала Олена Пчілка. Особливо зацікавилися здобувачі освіти записаними на Волині низками пісень, обрядів, народних звичаїв. Урок допоміг здобувачам освіти глибше відчути світ етнографині, письменниці, який змогли побачити й осмислити студенти у словесному мистецтві. Пленерний урок допоміг вирушити студентам у літературно-етнографічну подорож і пізнати письменницю, яка вивчала наш рідний край, благословенну Волинь.