Виховний захід «Михайло Кравчук: Моя любов – Україна і математика»

Математика – це не тільки формули, закони, графіки, але й життя людей, їхні почуття, долі. Кожен період історії розвитку математики багатий на видатних учених… Одні з них зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилось пройти складний шлях і розділити трагічну долю свого народу.

Однією з яскравих постатей України на терені математики є Михайло Пилипович Кравчук. Доробок генія належить цілому світові, але серце кожного належить своїй, і тільки своїй Вітчизні .

27 вересня 2022 року було проведено виховний захід на тему: «Михайло Кравчук: Моя любов – Україна і математика». На заході були присутні: Ступінь В.М. -заступник директора з виховної роботи, Ребрина Н.Г. – методист коледжу та викладачі інших циклових комісій. З інформацією виступила завідувачка музею Жертв тоталітарних режимів Патрай Н.О., яка ознайомила здобувачів освіти з наслідками репресій, яких зазнав математик Кравчук М.П. та багатостраждальний український народ.

Великий вчений-математик стає майже легендарною постаттю. «Син Неба», «Поет німого числа», «Лицар математики», «Учений з обличчям Христа», «Творець музики чисел», «Титан математичної думки», «Корифей математики», гордість українського народу і математики – ось неповний перелік тих епітетів, якими його нагороджують і науковці, і письменники, і журналісти… Він жив і горів безмірною любов`ю до України, математики і увесь свій короткий вік працював невпинно й творчо на благо науки, освіти рідного народу. «Моя любов – Україна і математика» – таким було його творче кредо.

На небосхилі математичної науки яскравою зіркою світить ім’я Михайла Кравчука. Воно є зразком для наслідування та продовження його досліджень у працях сучасних і прийдешніх науковців в Україні й далеко за її межами. Уся його сила волі, неймовірна працездатність, темперамент пішли на одне діло, що заповнювало його цілком, — на наукову твор­чість.

Праці Кравчука станов­лять фундаментальне надбання з різних галузей математичної нау­ки — вищої алгебри, математичного аналізу, теорії функції дійсної змінної та інтегральних рівнянь, теорії ймовірностей та математич­ної статистики.

Але дослідницькою роботою М. Кравчук не обмежувався. Він зробив значний внесок в розвиток математичної освіти на рівні як середньої, так і вищої школи, в розробку української математичної термінології, в організацію наукового життя в добу першого після­революційного відродження в Україні.

Він був серед тих, хто став жертвами тоталітарного самовладдя під час сталінського терору.

В 2002 році ім’я Кравчука внесено ЮНЕСКО до переліку найвидатніших людей світу. І світ нині знає, що він – українець!!!