Традиції гри в шахи в нашому коледжі

Однією з найдавніших освітніх традицій Луцького колегіуму, спадкоємцем якого є Відокремлений структурний підрозділ «Волинський фаховий коледжу НУХТ», є відновлена традиція гри в шахи. Спудеї, як відомо, славилися своєю шаховою майстерністю, а у Луцькому колегіумі в 1752 році було побудовано спеціальний «будинок кавалерів» з кімнатою для гри в шахи. Підлога була оздоблена плитами двох кольорів, а роль фігур виконували учні навчального закладу.

У наш час щорічно на базі коледжу проходили міжнародні шахові фестивалі, які збирали гросмейстерів і майстрів з різних куточків України та закордону, зокрема Польщі. У цих змаганнях брали участь гравці різних вікових категорій, а наші студенти неодноразово ставали призерами цих змагань. Гра в шахи розвиває логіку й критичне мислення, вміння вибудовувати стратегію й тактику, які є передумовою формування основного набору фахових компетентностей здобувачів освіти.

Особливості архітектури (колегіум побудовано майже закритим чотирикутником) дозволили зробити у відреставрованому внутрішньому подвір’ї уявну шахову дошку з викладеної бруківки. Плануючи заходи до професійного свята, відділення туризму та готельно-ресторанної справи не могло оминути увагою цю давню традицію, що стало «родзинкою» святкової програми. На День туризму у цьому затишному просторі здобувачі освіти мали можливість пограти в шахи й відчути атмосферу давніх часів й дух чотирьохсотрічної освітньої епохи.

Цьогорічними призерами гри у шахи на День туризму стали:

  • І місце – Петрук Денис (КІ-21), Дубчук Катерина (ГРС 11)
  • ІІ місце – Шевчук Олександр (КІ-21), Дубчук Тетяна (ГРС 11)
  • ІІІ місце – Гуменюк Владислав (ІПЗ-12), Мельник Русана (ГРС21)

Вітаємо переможців!