Виховна робота щодо запобігання протидії торгівлі людьми

У Волинському коледжі НУХТ проходить тиждень превентивної роботи з протидії торгівлі людьми, експлуатації і жорстокого поводження з дітьми. Проблема торгівлі людьми дуже близько стоїть до таких проблем, як наркоманія та підліткова безпритульність. Важливим аспектом діяльності навчальних закладів освіти щодо запобігання протидії торгівлі людьми є виховна робота.

Так, 11 листопада відбувся виховний захід, який провела заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана Межова разом із студентами груп №№ 35, 36, 39, 40. В ході моновистави “Сім життів” студенти розповідали щемливі історії заробітчан та нелегальних мігрантів, наводили приклади про фактичні умови повсякденного життя жінок та дівчат за кордоном, ілюстрували свої розповіді уривками відеофільмів.

Волинь – прикордонна область і проблема торгівлі людьми є надзвичайно актуальною саме для нашого регіону. Щодня десятки і сотні волинян виїжджають за кордон у пошуках заробітку. Що чекає їх у чужій країні, як діяти в кризовій ситуації, куди звернутися за допомогою при потребі – більшість із них навіть немає уявлення. Важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості легального працевлаштування, незнання законів, мови, традицій та звичаїв у чужій країні.

Під час виховного заходу також було порушено питання соціального сирітства. Батьки, відчуваючи свою провину, намагаються відкупитися від дітей, надсилаючи солідні суми коштів, компенсуючи тим неможливість безпосереднього людського спілкування та батьківської ласки. Дуже часто немаленькі гроші стають причиною багатьох нещасть, так як ще не зовсім дорослі та морально незрілі діти не вміють правильно розподілитися власними коштами, перетворюються в егоїстів. Для батьків – це крах всіх їх надій та сподівань, для дітей – зіпсоване майбутнє.

На завершення моновистави студенти запалили символічні свічки пам’яті людей, які стали жертвами торговців людьми.