Відзначаємо День української писемності та мови

Свято щороку відзначають 9 листопада, у день пам’яті Преподобного Нестора Літописця. І, звичайно, учні та студенти Волинського технікуму НУХТ не залишилися осторонь. Так, студенти груп №№ 45, 46, 48, 27 разом із викладачами-словесниками Оленою Матвійчук і Тамарою Місковець підготували святковий захід на тему «О, возвелич усіх нас знову, як світоч, будь нам, рідна мово!».

Зі сцени актової зали звучали слова любові до рідної мови. Адже саме вона – наша мова – втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і величезний досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської. Як сказав Володимир Сосюра: «Мова – це душа народу, а народ без мови не народ». До студентів символічно звертався Нестор Літописець, писемні пам’ятки якого мали значний вплив на розвиток усієї української культури. Давньоруський прародитель художнього слова закликав берегти наше національне надбання, що визначає ментальність народу, нашу душу.

Не випадково саме цього дня стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. На відділенні загальноосвітніх дисциплін відбувся І етап Конкурсу.

Такі заходи спрямовані на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, пропаганду і популяризацію, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Все це гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

Тож вчимо рідну мову, плекаймо її, турбуємося про її долю, удосконалюємо та збагачуємо!