Всеукраїнський відкритий марафон з української мови імені Петра Яцика

Всеукраїнський відкритий марафон  з української мови імені Петра Яцика  проводиться з метою розвитку в учнівської та студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови, формування компетентностей комунікативно доцільно й виправдано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування. 

За ухвалою “Ліги українських меценатів”, конкурсу надано ім’я Петра Яцика, канадського підприємця українського походження, а також засновника та президента благодійного фонду.

Вперше конкурс провели 9 листопада 1999 року, а участь в ньому беруть як громадяни України, так і закордонні знавці української мови.

Цьогоріч змагання проводилися в дистанційному режимі на освітній платформі HUMAN з 26 лютого по 21 березня.

Як повідомили організатори конкурсу під час онлайн-брифінгу, кількість учасників у 2021 році виявилась рекордною за всі роки проведення конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Зокрема, загальна кількість учасників у 2021 році становила майже 26 тисяч конкурсантів з України та майже півтори сотні   учасників з інших країн.

П’ять студентів нашого коледжу на  добровільних засадах взяли активну участь у марафоні.  Усі IV етапи змогли подолати 45% від загальної кількості учасників,  в тому числі студенти нашого коледжу: Присяжнюк Тетяна (гр. М-11),  Ляхович Поліна (гр. ХТ-22).

Бажаємо переможцям подальших успіхів у вивченні рідної мови.

О.М.Матвійчук