17 березня розпочався Всесвітній тиждень грошей (Global money week), присвячений темі “Обирай надійну (неупереджену) фінансову інформацію, подбай про своє фінансове майбутнє», що покликана привернути увагу до важливості пошуку достовірної та корисної інформації про гроші. Оскільки цифрові фінанси, онлайн-інструменти та можливості штучного інтелекту стрімко розвиваються, варто навчити молодь правильно обирати джерела інформації. Офіційним координатором міжнародної інформаційної кампанії з фінансової обізнаності традиційно став Національний банк України.
Під керівництвом викладачів відділення економіки і підприємництва Світлани Сичук та Олени Левичкіної здобувачі освіти 2 та 3 курсів спеціальностей “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”, “Облік і оподаткування”, “Підприємництво та торгівля” долучилися до заходів з нагоди відкриття Всесвітнього тижня грошей 2025 (Global Money Week 2025), а також стали учасниками вебінару «Інструменти ШІ для захисту особистих фінансів». Спікер Михайло Пацан (підприємець, інвестор, керуючий активами, експерт з міжнародних фінансових ринків та WEB3 технологій) поділився інформацією про ознаки шахрайських компаній, які маскуються під фінансові чи інвестиційні; нейромережі для захисту особистих фінансів та як їх використовувати; промпти для перевірки надійності компаній, що пропонують фінансові та інвестиційні послуги та як ШІ допомагає зменшити ризики втрати коштів.






Вебінар став цінним джерелом знань для здобувачів освіти, надавши їм необхідні інструменти для захисту особистих фінансів в умовах сучасного цифрового світу. Отримані знання допоможуть приймати обґрунтовані фінансові рішення та зберегти особисті кошти від шахрайських дій.
Світлана Сичук