Ворожіння на Андріївські вечорниці

Останній місяць року пов’язаний із найбільшою кількістю різдвяних свят. Кожне з них відзначалося вечорницькими дійствами. Молодіжні зібрання у грудні відбувалися майже щодня.

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке цьогоріч відзначається 30 листопада за новим церковним календарем. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостола Петра і був покровителем жителів України.

Вже традиційно цього дня  в гуртожитку коледжу відбулися  вечорниці. Дівчата, які вирішили влаштувати посиденьки на Андрія, зібралися в  затишних кімнатах та переказували цікаві історії, як і годиться цього дня, пригощалися варениками.  Щоб зробити вечерю цікавою, у них вибірково  поклали деякі невеликі предмети: каблучку — до міцного шлюбу, копійку — до грошей, перець мелений — кардинальні зміни, цукор — солодке життя, приємні події.

Ворожили  на судженого і на результат майбутнього сімейного життя з використанням дзеркала, тричі примовляючи:

Я тебе, дзеркало, питаю,
З ким я свою долю злучити маю?
З’єднати з Іванком прошу,
Бо його в серденьку ношу.

Відомим обрядом є ворожіння на чоботях. Дівчата знімали своє взуття і переставляли  до порогу, чий чобіт стане на поріг, та й вийде першою заміж.

Оповите різдвяно-новорічним передчуттям дива, свято захопило дівчат  своєю неймовірною атмосферою,  даючи нове дихання стародавнім традиціям.