Волинський коледж – партнер міжнародного проєкту Two Towers

21 листопада у стінах Волинського коледжу Національного університету в рамках міжнародного проєкту Two Towers “Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна” відбулося засідання комітету. Учасники польсько – білорусько – українського проєкту вкотре завітали до коледжу з метою ознайомлення з поточним станом реалізації інфраструктурної складової та з досягненнями планових показників індикаторів.

У засіданні взяли участь перший заступник міського голови Григорій Недопад,  директор департаменту неінвестиційних проєктів адміністрації міста Люблін Криштоф Лонтка, директор Волинського коледжу НУХТ Ігор Корчук, начальник управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Вікторія Гомонець, делегація Адміністрації міста Любліна, працівникик виконавчих органів Луцької міської ради. Криштоф Лонтка зазначив, що даний проєкт називають першим найпотужнішим інфраструктурним проєктом серед усіх міст України. В свою чергу, Ігор Васильович відмітив, що реставраційні роботи в коледжі ведуться відразу в декількох напрямках:  реставрація південно – західного фасаду, зовнішні та внутрішні ремонтні роботи башти Чорторийських, облаштування внутрішнього двору, роботи в підземеллях, що розташовані під коледжем.  Учасники проєкту підтримали пропозицію директора навчального закладу щодо реставрації другого поверху підземель та реставрації фасадів колишнього колегіуму, адже приміщення коледжу є пам’яткою архітектури національного значення.

Для учасників делегації провели екскурсію, в ході якої оглянули, як проходять реставраційні роботи у коледжі. Для нашого закладу реалізація міжнародного проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація  пам’яток історико – культурної спадщини Луцька та Любліна» є дуже важлива, адже, приміщення коледжу розташоване в серці історико – культурного заповідника, й, в майбутньому маже стати однією з туристичних принад нашого міста.

ДОВІДКА: Волинський коледж НУХТ виступає партнером міжнародного проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація  пам’яток історико – культурної спадщини Луцька та Любліна», який фінансується  Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Проект Two Towers із загальним бюджетом 1,676 млн. євро, передбачає заходи, спрямовані на збереження та покращення туристичної привабливості історико-культурних пам’яток Луцька, і, зокрема, колишнього Луцького колегіуму.

С.Г. Зінкевич, Л.О. Бурило