Історична година та експонування виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

,

20 листопада студенти спеціальності «Харчові технології» (ХТ-11 і ХТ-23) відвідали Волинський краєзнавчий музей, де відбулась історична година та експонування виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом».

На заході студенти мали можливість оглянути матеріали виставки Українського інституту національної пам’яті та прослухати екскурсію про страшні події штучно створеного голодомору в Україні. А також було представлено для огляду матеріали фондів Волинського краєзнавчого музею, що стосуються теми збору допомоги від волинян для голодуючого населення України.

Під час проведення заходу відбулася презентація книги «Голод 1946-1947 рр. в Україні. Збірник свідчень очевидців, спогадів-переказів їхніх рідних, меморіально-публіцистичних статей» (2019 р.) та зустріч з ініціатором цього видання Андрієм Бондарчуком, відомим волинським журналістом, письменником, громадським та політичним діячем, народним депутатом України 1-го скликання, автором книги «Україна. Голодомор 1946-1947 років. Непокараний злочин. Забуте добро».

Традиційно в четверту суботу листопада в Україні вшановують загиблих від голодоморів. В 2019 році інформаційна кампанія до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років проходить під гаслом «Пам’ять, що рятує: голоси правди».  Вона присвячена окремим історіям людей, які не мовчали про Голодомор. Комуністичний режим робив все, щоб голоси правди про Голодомор-геноцид 1932-1933 років змовкли.

Втім голоси тих, хто доносив правду, не затихли. Спочатку вони зазвучали в західному світі, завдяки сподвижницькій праці української діаспори, небагатьох західних істориків та журналістів, після здобуття Незалежності, і в Україні. 

Нині голоси свідків збереглися на папері, в аудіо та відео форматах. Ці голоси можна почути на заняттях в освітніх закладах, прочитати у журналістських статтях, побачити в художніх і документальних фільмах.

У 2019-му українці і світове співтовариство 23 листопада вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932-1933 років. О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після чого кожен може згадати загиблих українців і запалити свічку на своєму підвіконні.

Не дай голосам згаснути. Запали свічку пам’яті в День вшанування пам’яті жертв Голодомору!

Л. С. Лотиш, О. М. Харковська