Відбулася історична година у Волинській бібліотеці

                                                                                  “Хто не знає свого минулого,

той не вартий свого майбутнього”.

(М. Рильський)

 

21 лютого у Волинській бібліотеці для дітей та юнацтва  відбулася історична година   «Волинські епізоди Січневого Польського повстання 1863 року»  ( до 155 – річчя від початку протестних дій), яку відвідали  учні  груп № 57 та № 28

Польське (або Січневе) повстання 1863 – 1864 рр. є одним з найвизначніших національно – визвольних виступів ХІХ ст. проти Російської імперії. Разом з поляками у повстанні взяли участь українці, литовці, білоруси.

Багато років пройшло з тієї пори, але народна пам’ять не забуде цього спалаху, цієї іскри, цього завзяття волинян:  Ярослава Домбровського , Андрія Потебні…

Січневе повстання, ставши найбільш масовим і демократичним з усіх польсько-литовських національно-визвольних повстань цих часів, сприяло зростанню національної свідомості широких верств суспільства колишньої Речі Посполитої, яка існувала  протягом 1569–1795 років на теренах сучасних Польщі, України, Білорусі, Литви, Латвії, Молдови, Південної Естонії та Західної Росії.

Надзвичайно цікаво було почути декламування віршів –закликів до повстання, а ще у ті далекі часи нас перенесли мелодії, що звучали на фортепіано.

Історична година сприяла піднесенню патріотичного духу та прагнення до чіткого визначення власної ідентичності, вивчення власної історії. В майбутньому це сприятиме укріпленню національних ідей, які стали підґрунтям для створення нових самостійних європейських держав.