Від минулого до сьогодення: Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій відзначатиме 55-річчя

, ,

За матеріалами konkurent.ua


Історія, славні традиції та досягнення відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» свідчать про те, що навчальний заклад є одним з потужних навчальних комплексів знань не лише на Волині, але й в Україні. 

За 55 років своєї діяльності коледж сформувався як навчальний заклад нової генерації активних, вільних, високопрофесійних і компетентних педагогів та мислячих студентів. 

Справжнє піднесення коледжу пов’язано з іменем Заслуженого працівника освіти України Ігоря Корчука, який очолює навчальний заклад із 1993 року і до сьогодні, під керівництвом якого коледж вдалося перетворити на експериментальний майданчик для втілення інноваційних ідей у галузі освіти. Пройшовши різні етапи свого успішного становлення, сьогодні коледж визнаний одним з найкращих в Україні, оскільки посідає почесне 4 місце серед 505 коледжів України за кількістю поданих заяв абітурієнтів.

Свою історію коледж починає від Луцького колегіуму, заснованого у 1608 році, який був одним із перших вищих навчальних закладів середньовічної Європи. Тут вивчали латинську, грецьку, польську і церковнослов’янську мови, риторику, поетику, граматику, філософію, богослов’я, історію, географію, природничі науки. Значну увагу приділяли музиці, хоровому співу, розвитку салонних манер, різних зовнішніх ознак освіченості, вмінню виголошувати промови.

Сьогодні відокремлений структурний підрозділ «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» – це фаховий вищий навчальний заклад, у якому навчається понад 2 000 студентів, функціонує 39 сучасно обладнаних навчальних кабінетів, 15 лабораторій, 6 виробничих майстерень, спортивна та актова зали, навчальні: бар, кафе, ресторан «Біля замку», хостел «ВоК НУХТ», де студенти виконують всі технологічні процеси – від резервування номерів до організації виїзду гостей, банк; навчально-тренувальна фірма «Волинь», в основу роботи якої була покладена модельна форма навчання за технологіями консультативної програми «TRANSFORM» (Німеччина), навчально-туристична фірма «Біля вежі», де під час навчання майбутні фахівці туристичної галузі організовують і проводять тематичні екскурсії: «Старе місто», «До вежі князів Чарторийських», «Стародавні храми Луцька», як для студентів коледжу, так і гостей Луцька. музей, медичний пункт, їдальня, студентський гуртожиток. Також в рамках співпраці з управлінням міжнародного співробітництва та туризму Луцької міської ради студенти коледжу беруть активну участь у туристичному житті міста.

Для підвищення якості підготовки фахівців, інтеграції навчального процесу з виробництвом студенти проходять навчальну і виробничу практику на провідних підприємствах харчової промисловості, закладах готельно-ресторанного типу, туристичних фірмах, у банківських установах, страхових компаніях, рекламних агенціях.

Команда коледжу стала призером V Міжнародного конкурсу кулінарної майстерності «Екогала» (Республіка Польща), переможцем в номінації «Презентація країни» (Швеція), лауреатом регіонального конкурсу «Кращі товари та послуги Волині», що відбувся у рамках щорічного Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України».

Завдяки педагогічній професійності колективу навчального закладу за результатами рейтингового оцінювання діяльності 11 структурних підрозділів навчального комплексу Національного університету харчових технологій Волинський технікум виборов перше місце.

Налагоджено міжнародну співпрацю із спілкою шкіл економічних ім. Оскара Лангего м. Кельце та Вищою школою економіки туризму і суспільних наук де згідно підписаних договорів студенти та викладачі проходять стажування та підтримують професійні зв’язки, набуваючи досвіду та удосконалюючи знання з іноземних мов та написанні міжнародних проєктів.

Коледж відроджує кращі традиції Луцького колегіуму. Сьогодні у навчальному закладі здійснюється підготовка фахівців на чотирьох відділеннях: «Харчові технології», «Економіка і підприємництво», «Інформатика та комп’ютерна техніка», «Готельно-туристичне обслуговування». Основу освітніх програм підготовки молодших спеціалістів та кваліфікованих робітників складають дисципліни гуманітарного, природничо-математичного, професійного циклів та практичної підготовки. Як факультативні заняття у коледжі викладаються хореографія, риторика, польська мова, що, своєю чергою, забезпечує гнучкість та поглиблену професійну підготовку фахівців. Як і 400 років тому, тут навчають висококваліфікованих фахівців, затребуваних на ринку праці. 

Також в стінах коледжу проходить Міжнародний шаховий фестиваль, щорічно відзначається «Рік польської мови та культури», відбувається святкування «Дня працівника харчової та переробної промисловості», «Міжнародний день туризму».

Завдяки розвиненій матеріально-технічній базі та застосуванню в навчальному процесі інноваційних технологій, коледж випускає спеціалістів з високим рівнем знань, практичних навичок та здатністю до самостійного прийняття управлінських рішень. 

Випускники відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» успішно працюють на різних підприємствах харчової промисловості Волинської області, на підприємствах оптової та роздрібненої торгівлі, мають власні комерційні підприємства. 

Навчання у ВоК НУХТ – гарантія якісної підготовки, а також гарна перспектива працевлаштування, зумовлена заслуженим авторитетом коледжу і високою кваліфікацією його фахівців.

Оригінал статті