Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський слід на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде.
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.
Олена Матушек
Члени студради коледжу взяли участь у вечорі пам’яті випускника коледжу, військовослужбовця Миколи Ганжука з нагоди 35-ї річниці з дня смерті . Захід організувала заступник директора з НВР Оксана Межова.
Мета заходу: ознайомити студентів із трагічною сторінкою нашої історії, розповісти про випускника коледжу, військовослужбовця, який загинув при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віддати данину пам’яті герою; виховувати моральні чесноти, почуття гідності , національну свідомість та патріотизм.
2 жовтня 1986 року трагічно обірвалося життя випускника коледжу, військовослужбовця Миколи Олександровича Ганжука, який у складі Олександрійського авіаційного полку був направлений на Чорнобильську АЕС для участі в ліквідації аварії.
Заступник директора з НВР Межова О.В. розповіла хронологію тих подій.
На ліквідацію наслідків аварії було кинуто великі людські сили спецтехніки. У зоні АЕС працювало 260 тисяч людей. Двічі було проведено дезактивацію доріг – близько 200 км, також було дезактивовано 600 населених пунктів. З перших днів аварії на ЧАЕС серед ліквідаторів наслідків Чорнобильської трагедії був випускник коледжу, військовослужбовець Микола Олександрович Ганжук. Він у складі Олександрійського авіаційного полку гасив пожежу на Чорнобильській АЕС . Через п’ять місяців Микола Ганжук здійснив черговий рейс на ЧАЕС , який розпочався 30 вересня і завершився 2 жовтня 1986 року під стінами реактора ЧАЕС. Микола Олександрович Ганжук був авіамеханіком, і його завданням було відвезти бочки з піском на вертольоті Ми-24 на ЧАЕС.
2 жовтня 1986 року Микола Олександрович Ганжук після виконання поставлених завдань мав перевезти бочки з піском на іншу площадку. Але цього разу вертольоту, який вів Микола Ганжук, не судилось приземлитися. Зі слів очевидців цієї трагедії, промені вечірнього сонця засліпили штурману очі. Він втратив курс, і крила вертольота зачепились за стрілу підйомного крану. Микола Олександрович Ганжук трагічно загинув разом з екіпажем вертольоту Ми -24 .
Нагороджений орденом Червоної зірки (посмертно), орденом Герой Чорнобиля (посмертно).
27 травня 2017 року у військовій частині міста Олександрія відбулося урочисте відкриття пам’ятної стели, присвяченої загиблим військовослужбовцям. Серед загиблих героїв Микола Олександрович Ганжук, старший прапорщик.
Заступник директора з НВР О.Межова