В обласному музеї вшанували жертв кортеліської трагедії

Студенти груп №18,43,44,28 під керівництвом викладачів Патрай Н.О., Пасевича Ю.В. взяли участь у тематичному вечорі «Вічні Кортеліси», присвяченому 75-річчю з часу знищення нацистами села Кортеліси Ратнівського району, що проходив у Волинському краєзнавчому музеї.

Кортеліська трагедія вражає своїми масштабами та жорстокістю. Майже три тисячі невинних людей було розстріляно та закатовано за роки німецької окупації. Більшість із них загинули в «чорну середу» 23 вересня 1942 року.

Під час заходу студенти Волинського колледжу Національного університету харчових технологій прочитали уривки з поеми волинського поета Олександра Богачука «Стогін землі».

Також слухачі переглянули документальний фільм німецького кінорежисера Хартмута Камінскі «Чорна середа» за книгою журналіста з Німеччини Пауля Коля «Я дивуюсь, що я ще живу».

Студенти оглянули документальну виставку з фондів музею «Вічні Кортеліси», яку представила провідний науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи Лариса Гриб.

Назавжди в серцях молоді залишаться імена тих, хто загинув від рук нацистських варварів. Їх імена записані в Книзі Пам’яті. Про роботу над Книгою пам’яті, зокрема по Кортелісах, розповіла Оксана Сущук, завідувач відділу «Книга Пам’яті» редакційно-видавничої групи «Науковий центр історичних студій Волині», кандидат історичних наук.