Хай стане мир міцнішим у стократ
Хай над землею чисте небо буде
Чорнобиль — попередження, набат
Його уроків людству не забути.
На відділенні туризму та готельно-ресторанної справи Волинського фахового коледжу НУХТ 26 квітня 2023 року відбувся урок пам’яті: «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять…», приурочений 37-ій річниці з дня трагедії.
Викладач історії Патрай Н.О., головний спеціаліст Волинського краєзнавчого музею Гаврилюк О.І. та ліквідатор аварії на ЧАЕС Подмарьова Т.А. ознайомили студентів з причинами, масштабами та наслідками Чорнобильської катастрофи.
Наприкінці 70-х – у першій половині 80-х років у житті радянського суспільства посилились кризові явища. Ситуація в економіці кваліфікувалась як небезпечна. Величезною проблемою української економіки, загальнонаціональною трагедією став вибух на Чорнобильській АЕС вночі 26 квітня 1986 року. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей так і за економічними збитками.
26 квітня – це данина пам‘яті, глибокої вдячності учасникам ліквідації наслідків великої техногенної катастрофи. Чорнобиль – це символ фізичного і морального болю, тяжких втрат, зранених душ, знівечених людських доль, покинутих осель. Чорнобиль-це чорний біль України. Чорнобиль – це символ однієї з найбільших катастроф в історії людства.
Подвиг чорнобильців увіковічений по всій Україні у бронзі і граніті від півночі до півдня, від заходу до сходу. Це данина тим, хто вберіг від нещастя весь світ, ліквідовуючи наслідки небаченої досі ядерної загрози.