У коледжі відбувся І відбірковий етап обласного фестивалю інновацій у системі професійної (професійно-технічної) освіти

,

З 1 по 12 жовтня у коледжі було проведено І відбірковий етап обласного фестивалю інновацій у системі професійної (професійно-технічної) освіти.

Організаторами фестивалю є управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Волинській області.

Основними завданнями Фестивалю є подальший розвиток професійних компетентностей педагогічних працівників ЗП(ПТ)О, створення мотивації і умов для їх професійного зростання, виявлення і поширення сучасних моделей організації освітнього процесу, зокрема дистанційного та змішаного навчання; створення умов для задоволення професійних запитів педагогічних працівників ЗП(ПТ)О щодо вибору змісту і форм підвищення кваліфікації, створення діалогу та вільному обміну досвідом; виявлення та поширення досвіду роботи педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з національно-патріотичного виховання, формування громадянської позиції у здобувачів освіти, психологічному супроводу освітнього процесу в умовах воєнного стану.

У відбірковому етапі Фестивалю взяли участь викладачі та майстри виробничого навчання коледжу: Мацай Юрій Сергійович, викладач фахових дисциплін, Зінчук Олександр Федорович, майстер виробничого навчання, Пальоха Катерина Миколаївна, викладач біології, Карплюк Юрій Іванович, майстер виробничого навчання, Конох Олена Андріївна, викладач фахових дисциплін, Зрибко Юлія Сергіївна, майстер виробничого навчання, Філіна Антоніна Олексіївна, викладач фахових дисциплін, Казнадзей Оксана Володимирівна, майстер виробничого навчання, Лапчук Яна Олександрівна, майстер виробничого навчання.

Педагоги коледжу у різних інтерактивних формах презентували власний досвід роботи з впровадження інновацій в освітній процес. Було проведено майстер-класи, тренінги, презентації з моделювання виробничих технологій, представлено власні творчі проекти та інсценізації.

За результатами онлайн-голосування перемогу здобула Юлія Зрибко, яка представила майстер-клас «Інноваційні підходи проведення виробничого навчання учнів професії «Кравець. Вишивальник».

Майстром виробничого навчання було представлено процес розробки ескізів вишивки за допомогою програми Оrnament.name, розроблення власного коду вишивки, застосування інноваційних освітніх технологій під час проведення виробничого навчання для учнів професії «Кравець. Вишивальник».

Виробити власну методичну систему викладання – завдання сучасного педагога. Там, де використовують новітні методи та технології викладання, немає страху, ліні, небажання йти на навчання, прогулів, нудьги, а є радість від подолання труднощів і перешкод, відкриття світу для себе і себе для світу.

«Вишиванка – це генетичний код нації». Цей відомий вислів давно став крилатим. Хрестик до хрестика, стібок до стібка, тут тобі і візерунок, і орнамент… Ниткою і голкою з давніх-давен українські жінки створювали справжнє диво. У вишиті сорочки й рушники вони вкладали особливий настрій і мотив. Вишита сорочка вважалася оберегом людини. Цей одяг є невід’ємною частиною гардеробу кожного українця. Це символ українського народу, який буде пронесений крізь роки, адже він підіймає дух всієї нації.

Щиро вітаємо переможницю та бажаємо успішного виступу на обласному етапі Фестивалю!

Методист Ніна РЕБРИНА