У коледжі відбулися заходи, присвячені пам’яті жертв політичних репресій

З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства у Волинському коледжі НУХТ відбувся Тиждень пам’яті жертв політичних репресій «Забути не зможемо, не маємо права».

Розпочався Тиждень вшануванням хвилиною мовчання пам’яті тих, хто постраждав під час репресій радянських часів. Завідувач Музею тоталітарних режимів ВоК НУХТ Ніна Патрай розповіла про сталінську машину, що нещадно нищила український народ, та як все починалося: «Згадаймо, 2 червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якої 5 серпня 1937 року вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, що поклав початок масовим репресіям».

У межах Тижня відбулася низка заходів, що нагадують про страшну трагедію нашої історії. У навчальному закладі розгорнуто інформаційні виставки «Злочин, якому немає прощення», «Герої не вмирають», проведено круглий стіл «У світі воскреслої правди», виховні години «Великий терор 1937 – 1938 років в Україні», організовано екскурсії учнів шкіл Луцька та Луцького району до Музею жертв тоталітарних режимів, прочитано інформаційний лекторій «Політичні репресії в Україні».

Не маємо права забувати про невинно убитих, померлих, депортованих, тих, хто відбував покарання за інакомислення, за політичними статтями. Бережімо українську духовність, культуру, звичаї, мову, вчимо і не забуваймо свою історію, завжди пам’ятаймо про те, що найвищою цінністю є життя людини.