Сила музеїв

Щорічно, 18 травня, світова культурна громадськість святкує Міжнародний день музеїв. Це професійне свято хранителів загальнолюдської культури і національних цінностей було затверджене в 1977 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв.

Тема cвяткування, визначена Міжнародною радою музеїв ІСОМ на 2022 рік — «Сила музеїв». «Музеї мають силу змінювати світ навколо нас. Будучи незрівнянними місцями відкриттів, вони навчають нас про наше минуле та відкривають наш розум для нових ідей — двох основних кроків у побудові кращого майбутнього», — зазначають у раді.

Відділення туризму та готельно-ресторанної справи  цей день цілком і повністю присвятили музею — осередку альтернативної освіти та формування національної ідентичності. В рамках тижня циклової випускової  комісії туризму та готельно-ресторанної справи, в навчальній лабораторії «Музей жертв тоталітарних режимів»,  було проведено відео екскурсію «Трагічні сторінки історії», де розповідалось про розстріл енкаведистами в’язнів Луцької тюрми. Нажаль, історія повторюється: сьогодні рашисти розстрілюють, закидають ракетами та бомбами мирних жителів міст і сіл України…

Цьогоріч «музейні дні»  – це можливість говорити про свою  історію, про важливість берегти свою спадщину, про надважливу роль і самовідданість людей, про силу і стійкість духу українського народу!