Свято польського слова

Нещодавно на початку квітня у місті Люблін (Польща) відбулася українсько-польська зустріч майстрів слова.

З України на міжнародний фінал прибуло 12 учасників-переможців ІХ Декламаторського конкурсу польської поезії та прози, який відбувся у березні в Луцьку. Серед них була студентка відділення готельно-туристичного обслуговування нашого коледжу Олена Куцевич. Мовою оригіналу студентка прочитала твори класиків польської літератури: ліричний вірш Марії Павліковської-Ясножевької «Виглядало у вікно» та уривок з оповідання Генрика Сенкевича «Сейчем».

Польську сторону презентували 20 кращих читців, відібраних на ХІ республіканському конкурсі української поезії і прози.

Програма зустрічі передбачала інтеграційні заняття з акторської майстерності, зустріч з поетами, заняття з виразного мовлення і, звичайно, конкурсні виступи та гала-концерт «Україна і Польща, писані словом». Тренінги з акторської майстерності проводили Матеуш Новак, Кшиштоф Оглоза і Барбара Міхаловська-Розгін. Декламатори зустрілися з українською поетесою Галиною Крук та літературознавцем і перекладачем Андрієм Савенцем.

Нагадуємо, що декламаторський конкурс поезії та прози проходить щороку в Луцьку та Любліні під патронатом Луцького міського голови, Президента міста Любліна, Генерального консула Республіки Польща в Луцьку та Генерального Консула України в Любліні.
Мета конкурсу — промоція польської літератури в Україні та української в Польщі, розвиток творчої співпраці, вдосконалення артистичних умінь та навичок, а також інтеграція молодих українців і поляків.