Студенти відвідали Волинську обласну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки

21 лютого на відділенні загальноосвітньої підготовки пройшли урочисті заходи, присвячені святкуванню Міжнародного дня рідної мови, встановленого ЮНЕСКО в 1999 році. Студенти груп 25, 35, 36, 38, 40 відвідали Волинську обласну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки й долучилися до свята «Рідна мова – генетичний код нації».

У книгозбірні молодь вкотре перегорнула сторінки історії формування сучасної української мови: починаючи від зачинателя Івана Котляревського до основоположника Тараса Шевченка аж до сьогодення, коли в часи незалежності рідна мова пережила справжнє відродження.

Студенти з’ясували, що місто Луцьк за віки своєї історії стало домівкою не тільки для українців, але багатьох представників різних народностей – поляків, чехів, євреїв, вірмен, татар, караїмів, росіян та інших. Тому на свято рідної мови завітали також представники національно-культурних товариств Волині та їх нащадки. Чудова атмосфера урочистого концерту органічно перейшла у натхненне спілкування молоді з представниками Товариства польської культури імені Т. Костюшика, Товариства волинських чехів «Матіце чеська», культурного центру вірмен у Волинській області, Волинської релігійної громади ортодоксального іудаїзму, Товариства німців «Відродження».

Перспективи таких міжетнічних взаємин є особливо важливими в сучасному векторі загальнодержавного розвитку України, її інтеграції в Європу. Саме цей шлях обрала для себе наша талановита молодь!