Студенти презентували дослідження творчості Лесі Українки

,

Слово – то мудрості промінь,
слово – то думка людська.
***
Поетична мова – це найприродніша мова.
Леся Українка

25 лютого Україна на міжнародному рівні, разом з усіма державами-членами UNESCO, відзначає 150-річчя від дня народження видатної поетеси, письменниці, драматургині та громадської діячки Лесі Українки. У своїй творчості Леся Українка протягом усього життя сповідувала цінності миру, толерантності, гендерної та етнічної рівності. Саме ці цінності є пріоритетними для всієї світової спільноти сьогодні. Літературна спадщина письменниці залишається актуальною й глибоко впливає на український та міжнародний культурний дискурс.

У цей особливий день студенти-другокурсники груп Т-21 та ГРС-21 відділення туризму та готельно-ресторанної справи долучилися до святкових заходів, здійснили інтерактивну екскурсію волинськими стежками письменниці, згадали її легендарну «Лісову пісню» та презентували власні наукові проєкти з поетичного синтаксису, які готували протягом місяця під керівництвом викладача української мови та літератури Чуй Катерини Ігорівни.

Здобувачі освіти зробили перші спроби ґрунтовно дослідити унікальність творчої манери письма Лесі Українки. Окрім того, особливу увагу було звернено на зв’язки письменниці з нашим рідним краєм, Волинню, на перспективу розроблення цікавих туристичних маршрутів, пов’язаних з життєписом авторки.

Проєктні розробки здобувачів освіти сприяли більш глибокому вивченню  творчості Лесі Українки, активізували увагу до її постаті у волинському літературно-краєзнавчому контексті, а також мали велике практичне значення для підготовки студентів-другокурсників до зовнішнього незалежного оцінювання, успішне складання якого є кінцевою метою вивчення дисципліни «Українська мова».

К.І.Чуй