Студенти переглянули фільм «Боротьба Джамали»

В рамках відзначення Днів Європи в Україні студенти Євроклубу коледжу відвідали Кіноклуб Docudays UA при Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки переглянули документальний фільму шведської режисерки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Фільм відобразив життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та складність становища кримських татар у наш час.
Після перегляду фільму зі студентами спілкувався переселенець з Криму та Голова ГО «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов, який у Луцьку мешкає з моменту проведення референдуму у рідному Криму. Він поділився своїми спогадами про події, які відбувалися на його Батьківщині та висловив свої враження, які на нього справило наше місто та гостинні жителі.
Нагадаємо, що 18 травня 2018 суспільство відзначає трагічну подію – роковини депортації кримських татар. З часу масштабної трагедії минуло 74 роки, але кримськотатарський народ знову опинився перед викликом – російська окупаційна влада уже четвертий рік поспіль шляхом утисків, беззаконня, приниження людської гідності та релігійних почуттів, свавільних затримань і насильницьких зникнень порушує права корінного народу Криму. З метою залякування застосовуються арешти й проводяться судові процеси за абсолютно несправедливими звинуваченнями над людьми, які не визнають законність окупації Криму.