Студенти коледжу вивчали історію волинського шкільництва

У рамках тижня циклової методичної комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки студенти групи №22 спеціальності «Туризм» відвідали виставку з історії шкільництва «Волинська віньєтка», яка експонується в  Музеї історії Луцького братства.

Директор музею Олена Бірюліна розповіла цікаві історії родинних зв’язків, що насправді й пишуть історію нашого міста. Адже історія країни, міста, села, селища твориться з родинних родоводів.

Студенти переглянули унікальні світлини випускників елементарних і середніх освітніх закладів, портрети викладачів, шкільні підручники тих часів, похвальні грамоти і свідоцтва про закінчення навчання.

Серед експонатів привертає увагу свідоцтво, яке видане в 1918 році, до речі, вперше українською мовою і містить зображення Тараса Шевченка. Науковець-історик розповіла щемливу історію об’єднання великої родини, розпорошеної по всій Україні, навколо цього документу. Пані Олена поділилася із студентами радісною новиною, що в передсвяткові дні працівники музею мають намір зібрати родину і зробити велике фото на тлі цінного артефакту. Ось так з допомогою невеликого клаптику паперу, дбайливо збереженого музейниками, одна луцька родина відновила свій родовід та дослідила гілки свого родинного дерева.