Студентам представили виставку «Спротив геноциду»

У рамках вшанування пам’яті розстріляних органами НКВС в’язнів Луцької тюрми 1941 року та трагічних подій Другої світової війни у Музеї жертв тоталітарних режимів ВоК НУХТ розгорнуто фотодокументальну виставку «Спротив геноциду».

Виставка ознайомлює нашу молодь з історичною правдою, щоб вони глибше усвідомили ціну панування тоталітарного режиму та його наслідки. Експозиції репрезентувала завідувач музею, викладач історії коледжу Ніна Патрай: «В історії України багато страшних сторінок, пов’язаних із винищенням нашого народу через намагання деформувати минуле, знищити українську духовність, культуру, звичаї, мову, і фізично знищити нас як народ, – резюмує Ніна Патрай. – Україна і сьогодні відчуває відгомін цих страшних подій. Проте, незважаючи ні на що, український народ вистояв у цій боротьбі, проніс Україну у своєму серці».

На стендах виставки представлені унікальні документи та фото з архівів, фотокопії тогочасних документів, які розкривають масштаби супротиву нашого народу, його форми і методи. Присутні студенти, викладачі могли скласти власне уявлення про минуле, зрозуміти, що і як відбувалося. Ми, українці, маємо знати і пам’ятати ці трагічні сторінки нашої історії, щоб вони надалі ніколи не повторювалися.