З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, у Волинському коледжі НУХТ відбувся Урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…».
«Сколихнулась Україна від скорботи і жалю. Припустилися від чорного болю жалібних стрічок Державні прапори. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам’яті», – такими словами розпочала захід викладач Ніна Патрай.
Науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею розповіла про одну з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу, коли відібрали хліб у того, хто його вирощує і прирекли на голод селянина життєдайної України. Потому вона представила студентам виставку «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу», яка розгорнута у актовій залі коледжу. Матеріали виставки розкривають історичні обставини, в яких опинилась Україна у 1920 роках. Українська нація, яка була другою за чисельністю в СРСР, мала величезний культурно-історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби. Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва. Тому за мету було поставлено знищення українців як політичної нації, що могла поставити питання про створення незалежної держави. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент – вбивство голодом.
“Ця трагедія ніколи не повториться. Наша пам’ять не дозволить нікому це зробити. Це наша історія. Ми не можемо її викреслити з нашої пам’яті. Ми не можемо це забути!” – такими словами на завершення заходу звернулася до студентів заступник директора з навчально-виховної години Оксана Межова.
До Дня пам’яті жертв голодоморів у читальному залі бібліотеки Волинського коледжу підготовлено виставку-розкладку «Не дамо згасити свічу пам’яті», де експонуються книги, журнали, газети інформаційно-просвітницького характеру.