Шістдесятництво – явище естетичне і політичне водночас, це «високовольтна лінія духу, яка проходить крізь віки»

Категорії: ,

11 березня 2019 року відбулося відкриття літературного тижня  Шістдесятництво – явище естетичне і політичне водночас, це «високовольтна лінія духу, яка проходить крізь віки».

Відкрила зустріч завідувач відділення загальноосвітньої підготовки Бурило Л.О., яка зазначила, що шістдесятництво – це феномен, не знати який неможливо. Цей період був для письменників не короткочасним станом звільнення, а достатньо довгим процесом. Він зробив великий внесок у літературу, кіно, живопис, театр тощо. Для того, щоб розумно оцінити його, треба вивчити не одне джерело, тому що думки різняться: хтось вважає, що цей феномен, – те саме, що й Відродження, а хтось – що цей період не гідний нашої уваги. Скільки людей – стільки думок. Але те, що він не залишається без уваги – це точно.

Проект «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу» створений з метою привернення уваги до феномену шістдесятництва як до культурно-ідеологічного і національно-політичного явища 60-тих років ХХ ст. В сучасних умовах доводиться зустрічатися із такими явищами як «напівінтелігенція», «псевдонаціоналізм», «здискредитований патріотизм». Сучасна молодь, що народилась в незалежній Україні, все ще недостатньо знає про тих людей, які служили віддано і безкорисно, офіруючи своїми інтересами і життям задля українського народу. Суспільство потребує зразка справжньої сили духу.

Шістдесятництво – явище естетичне і політичне водночас, це «…високовольтна лінія духу, яка проходить крізь віки»,- пише Ліна Костенко. Нова хвиля творчого піднесення не вписувалася в рамки соцреалізму і тоталітарної системи. Це було братство людей зі спільними ідеями свободи та гідності, які працювали та боролися за краще майбутнє для свого народу. Цю високовольтну лінію духу шістдесятники підхопили від «Розстріляного відродження» 1920-х років, щоб передати наступним поколінням. Можливо, саме зараз прийшов час перейняти цю естафету.

Студенти-першокурсники характеризували умови розвитку культури України періоду «відлиги» та діяльність відомих представників культури цього періоду, висловлювали власне ставлення до процесу русифікації та давали власну оцінку яскравому явищу періоду «відлиги» – шістдесятництву.