Щиро запрошуємо вас на давню волинську гостину!

Відділення туризму та готельно-ресторанної справи підготувало для вас розмаїття давніх волинських страв із оригінальними назвами в сучасній інтерпретації подачі.

Осінь – щедра пора збирання врожаю, час теплих розмов у затишному родинному колі. Волиняни здавна славляться своєю гостинністю й щедрістю, радо вітають у своїй оселі гостей і запрошують до столу.

Самобутньою волинською стравою є клекуцьóха – смачна пшоняна каша з додаванням традиційних для осені овочів (картоплі або гарбуза). Вона смакує, ніби спогад із дитинства, з часів гостювання в бабусь і дідусів.

Невід’ємними на столі кожної господині були крижалкú – це відварена у воді зі спеціями (запечена у печі) капуста, розрізана на невеликі частини і присмачена олією.

За екзотичною назвою – нúґлі – ховається страва з тіста, на основі картопляного пюре, муки та яєць. Виготовлена у формі кульок з різноманітною начинкою: гриби, сир, м’ясо птиці. Вона є окрасою будь-якого столу.

Оригінальною традиційною стравою волинського столу є волок – страва з молодого листя лободи, відвареного та приправленого часником, перцем, сіллю, цибулею, з додаванням підсмаженого сала – шкварок. Історія цієї страви сягає найдавніших часів.

Якщо закортить скуштувати запечене м’ясо птиці з додаванням моркви, цибулі та спецій, обов’язково спробуйте підкалáтку. Тушковане в гýсятниці в печі м’ясо птиці здивує вас не лише приємним смаком, але й вишуканим оформленням.

До підкалатки, прошу, візьміть підпáлок – ароматний млинець із хлібного тіста, підсмажений на сковороді в печі та натертий часником.

А також спробуйте вгадати, що приховано за незвичною назвою харамáґа? Це обрядова страва з сушених грибів, відварених та заправлених підсмаженим борошном.

Завершення святкового застілля не обійдеться без волинських запечених пирогів з квасолею та маком. А на додачу – наливка, настояна на вишні та ягодах, зібраних у лісах Волині.

Смак та аромат кожної страви перенесе вас в атмосферу затишної волинської оселі. Самобутня та цікава кухня Волині не залишить вас байдужими!