«Ще трохи про фундаментальні досліди…»

Серед багатьох експериментів і спостережень у фізиці можна відокремити такі, які є фундаментальними в існуванні науки про природу, в розробці наукових уявлень, законів, теорій, і, як наслідок цього, мають величезний вплив на різні сфери людської діяльності. Вивчення таких дослідів є джерелом важливих знань у вивченні фізики та формуванні сучасної наукової картини світу.

3 березня був проведений відкритий виховний захід «Ще трохи про фундаментальні досліди…». Студенти груп ОО-11, М-11 та викладач фізики Гут С. С. активно долучилися до участі у тижні природничо-математичних дисциплін та продемонстрували розробку матеріалів, які висвітлили досліди Кулона, П’єра та Марії Кюрі, Ома та Кавендіша.

Перед здобувачами освіти було поставлене завдання не лише розглянути суть обраних фундаментальних дослідів, а й розкрити той факт, що експерименти стали свого часу поворотними моментами в історії фізики чи розв’язанням протиріч у науці. За допомогою комп’ютерних програм була реалізована постановка досліду Шарля Огюстена Кулона. Студенти із презентацій та доповідей дізналися про цікаві факти із особистого життя учених, про перешкоди, які стояли перед ученими (брак коштів та обладнання), про неймовірну наполегливість у роботі дослідників тощо.

Вивчення фундаментальних дослідів знайомить з історією розвитку, становлення і еволюції фізичної науки, з біографіями вчених і тим самим дозволяє уявити фізику у контексті культури.

Гут С.С.