Володіння англійською мовою є необхідною вимогою для сучасного IT-фахівця. Сьогоднішні програмні проекти часто розробляються в різних країнах та регіонах. Англійська мова виступає як міжнародний стандарт комунікації у багатьох IT-компаніях, тож вміння ефективно спілкуватися англійською є необхідним для співпраці з колегами та клієнтами з усього світу. До того ж коментарі до коду, документація та описи функціональності зазвичай пишуться англійською мовою. Тому розвиток здатності спілкування англійською мовою у контексті розробки системного програмного забезпечення є важливим, корисним та актуальним, оскільки це дозволяє розробникам ефективно спілкуватися, розуміти та використовувати ресурси, а також підтримувати високі стандарти якості у своїй роботі.
11 березня 2024 року викладач циклової випускової комісії комп’ютерної та програмної інженерії к.ф.-м.н., доцент Василь Мельник провів для здобувачів освіти третього курсу ОПП Компʼютерна інженерія лекцію англійською мовою на тему «System programs creation for working with files and directories. The concept of mapping to memory and memory mapped files». Лекцію проведено в рамках освітнього компонента «Системне програмування».
Матеріал був спрямований на розвиток загальних та фахових компетентностей, зокрема здатності спілкуватися іноземною мовою та здатності брати участь у розробці системного та прикладного програмного забезпечення засобів комп’ютерної інженерії з використанням ефективних алгоритмів, сучасних методів і мов програмування. Проведення лекції орієнтовано на здобуття таких результатів навчання, як розробляти, тестувати, впроваджувати, експлуатувати програмне забезпечення для вбудованих і розподілених систем.
Олександр Ройко