А українська вишиванка — диво,
У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши.
І гордо йди у ній по цілім світі,
Та мовою своєю розмовляй!
І хай сміється сонечко в зеніті —
Ти рідного свого не забувай!
Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Цей день не має постійної дати – щорічно він відзначається в третій тиждень травня. У 2022-му році свято випадає на 19 травня.
Сьогодні, у стані активної фази війни, цей день дуже важливий для українців, це ще один привід нагадати, наскільки ми сильна, красива та мудра нація, але головне – непереможна
Українська вишита сорочка – це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов’яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка – для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, “зачаровуючи” їх на здоров’я, удачу або любов.
Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде. У цей день, не тільки етнічні українці одягають вишиванки, але й місцяни різних країн – у знак солідарності з українським народом.
Відділення туризму та готельно-ресторанної справи також відзначає Всесвітній день вишиванки.
Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я — українець! І горджуся цим.