During practical training for students majoring in Hotel and Restaurant Business, lecturers and students prepared a project to reconstruct a traditional Ukrainian national interior and a table with embroidered elements. The project was also implemented as part of the celebration of the All-Ukrainian Vyshyvanka Day. The table setting included bread and pastries, which are considered the most important attributes of the Ukrainian table.
В процесі практичної підготовки здобувачів ОПП «Готельно-ресторанна справа» викладачі та студенти підготували проєкт-реконструкцію традиційного українського національного інтер’єру та столу з вишитими елементами. Проект реалізований також в рамках святкування всеукраїнського Дня вишиванки. Сервіровка столу передбачала наявність хлібних виробів та здобної випічки, які вважаються найважливішими атрибутами українського столу.
“Хліб – всьому голова” всім відоме українське прислів’я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який протягом усього розвитку приділяв хлібу велику увагу. Якщо буде хліб, буде мир, буде щасливе здорове життя народу нашої країни.
Хліб-сіль і рушник – одвічні людські символи. Хліб-сіль на вишиваному рушнику були ознакою гостинності українського народу. Кожному, хто приходив з добрими помислами, підносили цю святиню. Прийняти рушник, поцілувати хліб та з”їсти шматок з сіллю – символізувало духовну єдність, злагоду, глибоку пошану тим, хто її виявив.
Коровай вважався символом щастя і достатку. Коровай виносять на вишитому рушнику. Чим пишніший вдавався випечений коровай, тим щасливіше і багатше життя чекає молодят, які скуштували коровай.
Волинські вергуни – просте печиво, яке виготовляють з прісного тіста на яйці та сироватці або маслянці. Вергуни готували дівчата на вечорниці, господині для колядників і щедрувальників, баби-повитухи («бранки», «пупорізні») для дітей. Подекуди вони були ритуальною стравою на поминах. Вергуни готували й у свята, які випадали на піст, але тоді яйця в тісто не додавали.
Завиванці з маком, пироги й досі часто випікають на такі свята як Трійця, Маковія, Різдво та Великдень. Тісто вимішують пухке, дріжджове і намагаються додати якомога більше начинки, щоб смакувало і страва була поживною. У макову масу для соковитості додають також вишні або шматочки яблука.
Такі види практичної підготовки здобувачів сприяють оволодінню спеціальними компетентностями з освітніх компонент «Організація ресторанного господарства», «Технологія продукції ресторанного господарства», «Основи гостинності».