Професійно-технічні навчальні заклади Волині підбили підсумки роботи за рік та обмінялися досвідом

25 травня на Театральному майдані Луцька відбулося свято професійно-технічної освіти Волині. Метою заходу є відродження престижу робітничих професій, організація профорієнтаційної роботи серед учнів загальноосвітніх шкіл.

У своєму вітальному слові начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмила Плахотна зазначила, що забезпечення усіх галузей економіки країни робітничими кадрами – це найважливіше у національній безпеці. «У закладах професійно-технічної освіти регіону робітничу кваліфікацію щороку здобувають майже 9 тисяч осіб більше як із ста професій. Незважаючи на всі виклики часу, які переживала освіта у 2016 – 2017 навчальному році, непрості умови розвитку економіки держави, наша професійно-технічна освіта збережена й розвивається, зміцнюється її навчальна база», – повідомила у своєму виступі Людмила Володимирівна.

У святі взяли участь 20 професійно-технічних навчальних закладів області, які презентували свою продукцію. Волинський коледж НУХТ активно долучився до заходів, що стали підбиттям підсумків роботи навчальних закладів за рік.

Наші коледжани представили виставку-ярмарок виробів, виготовлених учнями та майстрами виробничого навчання. Великим попитом користувалася кулінарна й кондитерська продукція. Майбутні кухарі приготували поживні бюргери, пироги, м’ясні рулети, а з солодкої продукції – імбирне печиво, смачні еклери та торти. Учні професії «Офіціант; бармен» вихвалялися своїми вміннями готувати крюшони та коктейлі, а також майстерністю обслуговування за тематичними столиками відвідувачів свята. «Кава з компліментом», чізкейт, коробочки з «макарон» – саме ця продукція стала фішкою презентації учнів професії «Майстер ресторанного обслуговування», які гостинно частували гостей свята. Майбутні оператори з обробки інформації та програмного забезпечення всім, хто бажав, виготовляли сувенірні фотографії, пропонували послуги з фотомонтажу, лазерного друку. Електромеханіки приймали замовлення з ремонту і діагностики комп’ютерної та офісної техніки. Майбутні агенти з туризму пропонували безкоштовні екскурсії Старим Луцьком. А учні професії «Кравець; вишивальник» вражали своїми вишитими виробами: сорочками, рушниками, серветками та скатертинами. Ось такий широкий спектр професійних послуг учні Волинського коледжу НУХТ запропонували лучанам та гостям міста на святі професійно-технічної освіти.

Перевагою таких заходів є можливість обмінятися досвідом упровадження новітніх методів у процесі навчання та підготовки майбутніх фахівців різних галузей. Адже у наш непростий час підвищуються вимоги до викладачів та майстрів виробничого навчання: вони мають працювати по-новому, більш продуктивно, готуючи конкурентоспроможних спеціалістів.

Також цього дня лучани та гості міста мали змогу отримати максимум корисної інформації про вступ до навчальних закладів, зокрема, і до нашого коледжу. Майбутнім вступникам та їх батькам роздано рекламні буклети, календарики з інформацією про спеціальності та професії, які можна здобути у Волинському коледжі НУХТ.