Презентація світу в творах мистецтва

1_cr

У рамках Року польської культури у Волинському технікумі НУХТ студенти 43 та 44 груп відділення готельно-туристичного обслуговування з викладачем Ганною Каращук відвідали виставки, які у вересні 2015 року експонуються у місті Луцьку. На шляху до галереї мистецтв, що знаходиться на вулиці Лесі Українки, оглянули пам’ятник розстріляним в’язням колишньої луцької тюрми, костел Петра і Павла, монастир тринітаріїв, пам’ятник Степанові Бойку.
На виставці польської графіки екскурсанти познайомилися з роботами студентів мистецького факультету Жешівського університету. У графіці переважають лінії і штрихи, використовується контраст білого і чорного, рідше іншого кольору. У презентованих роботах поєднано традиційне і нове, у тому числі цифровий друк. Роботам властива «художня трансгресія», тобто свідомий перетин дозволених художніх меж. Виставка вражає і ніби задає питання про майбутнє високої культури: чи витримає воно натиск утилітарного мистецтва?

У сусідньому з польською графікою залі галереї розташовується виставка класичного малярства Леоніда Литвина. Його картини змальовують життя Тараса Шевченка.
Третій вид творів, на які звернула увагу молодь, це муралі – настінні малюнки. Колекція луцького стріт-арту, тобто вуличного мистецтва, вже налічує десятки робіт місцевих і приїжджих художників, які перетворюють вулиці у картинні галереї.