Правові дебати

У рамках тижня правових знань, що проходить у Волинському коледжі НУХТ, відбувається низка заходів, що сприяють підвищенню рівня правової освіти та правового виховання студентів.

Студенти групи 38 відділення готельно-туристичного обслуговування та групи 26 відділення економіки та підприємництва мали можливість спробувати свої сили в ораторському мистецтві, обґрунтовуючи свою точку зору з певних питань господарського права. Дискусія відбулась під час проведення правових дебатів, які організували викладачі правознавства Вікторія Кавара та Олександр Новосад.

Правові дебати вже є традиційними для студентів нашого навчального закладу, адже така форма навчання є надзвичайно ефективним видом діяльності не лише для систематизації та узагальнення знань з певних галузей права, але й  для набуття та вдосконалення навичок майбутньої професії. Вони навчають не лише практичному застосуванню права й виступові перед аудиторією, а допомагають удосконалити вміння переконувати та аргументовано доводити власну позицію, що є необхідним для майбутніх спеціалістів у їх професійній діяльності. Крім того, вони розвивають ораторські та аналітичні навики студентів; навчають їх більш ефективному спілкуванню та вмінню швидко думати.

Темою зустрічі стала теза «Малий бізнес годує Україну». Студенти намагались переконати команду-опозицію та глядачів, використовуючи аргументи, що базувались не лише на фактах і статистичних відомостях, але й знаходились у виключно правовому полі. Глядачі також були активними учасниками дійства, адже вони не тільки вирішували долю команд, будучи «четвертим суддею», але й мали можливість висловити свою позицію щодо заявлених питань. Хоча журі і не змогло визначити переможця, адже обидві команди були переконливими, звання найкращого гравця здобула Оксана Франчук, студентка 38 групи.