Подорож Луцьким колегіумом від минулого до сьогодення

,

Щороку, в травні, відділення туризму та готельно-ресторанної справи Волинського фахового коледжу НУХТ проводить тиждень циклової комісії. Цього року, одним з важливих досягнень роботи викладачів, було представлення доробку «Подорож Луцьким колегіумом з минулого до сьогодення. Історичний альманах», авторами якого є кандидат історичних наук Сірук Н.М., кандидат економічних наук Стешенко Л.І., майстер виробничого навчання Батейко Д.С.

В альманасі систематизовано матеріал про історію зародження, становлення та розвиток одного із перших навчальних закладів Волині – Луцький колегіум ХVІІ ст. Закцентовано увагу на колегіумі, як архітектурній пам’ятці міста Луцька та соціокультурному феномені, оскільки, виникнувши в минулому, він продовжує існувати у сьогоденні, має здатність впливати на мораль, суспільний світогляд та патріотизм сучасного студентства.

Сьогодні, в ХХІ ст.. коли наша держава продовжує становлення незалежності, важливу роль відіграє формування національної самосвідомості та історичної пам’яті серед молоді. В їх реалізації суттєвим чинником виступає історичне краєзнавство, яке виконує науково-пізнавальні та виховні функції, насамперед стимулюючи вивчення історії рідного краю, міста. Саме краєзнавство є безцінною скарбницею збереження історичного досвіду багатьох поколінь, всього того найкращого, що витримало випробування часом у сфері матеріальної й духовної культури. Ця скарбниця є своєрідним містком, який з’єднує покоління минулі з поколіннями сучасними і прийдешніми.