Особливості приготування фільтр кави

Сучасні кав’ярні докорінно змінили те, як ми сприймаємо нашу «чашку кави». Є безліч різних способів її приготування, і тепер ні для кого не секрет, що навіть невеликі зміни в рецепті можуть кардинально змінити смак напою.

Американо, капучино, латте і раф – це найпопулярніші кавові напої в усьому світі. І ось, що їх об’єднує: вони усі готуються з еспресо. Як приготувати смачний еспресо і чим він відрізняється від іншого популярного кавового напою “фільтр-кава”?

Відповіді на ці та інші  питання ми почули від судді кавових чемпіонатів Лєксо Калдані. Зокрема, в рамках тижня циклові комісії туризму та готельно ресторанної справи,  на базі  кав’ярні “ALPACA COFFEE”, з ініціативи викладача фахових дисциплін Іщик Тетяни Володимирівни, відбувся майстер клас на тему «Особливості приготування фільтр кави» для здобувачів освіти спеціальності готельно ресторанна справа.

Лєксо Калдані розповів, що  еспресо і фільтр-кава чисто теоретично мають одну і ту ж концепцію, в обох випадках в основі гаряча вода, яка взаємодіє з меленим зерном, проходить через фільтр, заварюється і в результаті отримуємо готовий напій. Але ключовою відмінністю є те, що у випадку з фільтр-кавою вода проходить через мелені кавові зерна без тиску, а тільки під дією сили гравітації. З цієї причини процес заварювання займає трохи більше часу й результат зоавсім інший. Фільтр-кава, або як її по-іншому називають – Пуровер чи Дріп, зазвичай не така кислотна і підкреслює більш тонкі смакові відтінки.

Фільтр кава – це часом кращий спосіб відчути всі смакові відтінки унікальних сортів кави, які неможливо приготувати в еспресо. Сам процес приготування кави в пуроверах повільний і заспокійливий, іноді його називають slow coffee, наголосив Калдані. Еспресо готується абсолютно по-іншому, використовуючи зовсім інші технології, і є неймовірно швидким способом отримати швидку дозу кофеїну. Завдяки своїй густій кремоподібній консистенції, еспресо добре взаємодіє з молоком. З нього можна робити лате, капучино і флет вайт.

Фільтр кава ж має чистіший, м’якший і менш кислотний смак, тож її частіше п’ють без молока. Це дозволяє яскравіше оцінити збалансованість смаку кави, її смакових відтінків від квіткових, цитрусових до карамельних і шоколадних.

«Зрештою, кращим вибором буде те, що відповідає вашим смакам»,- підсумував Лєксо Калдані.