Здобувачі освіти та викладачі математики взяли участь в виховному заході до 129-річниці з дня народження Михайла Пилиповича Кравчука

«Математика для вас має стати душевною потребою, коли хочете, хлібом і піснею. Пам’ятайте: хочете навчитися плавати, сміливіше входьте в воду. Хочете навчитися математики, беріться за задачі. Кожен розв’язок є своєрідним мистецтвом пошуку.»

Це висловлювання Михайла Пилиповича Кравчука, яке назавжди закарбується в пам’яті студентів та учнів Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій.

В рамках відзначення Року математики в Україні, для онлайн-калейдоскопу «Видатні українські математики», здобувачі освіти та викладачі математики взяли участь в виховному заході до 129-річниці з дня народження відомого вченого.

Великий математик стає майже легендарною постаттю. Син Неба, поет німого числа, лицар математики, творець музики чисел, титан математичної думки, корифей математики, гордість української математики  – ось неповний перелік тих епітетів, якими його нагороджують і науковці, і письменники, і журналісти…

Михайло Кравчук жив і горів безмірною любов’ю до України і до математики, і увесь свій короткий вік працював невпинно й творчо на благо науки, освіти рідного народу. Мозок його працював так напружено, що, здавалося, не витримає, ось-ось  вибухне; увесь він був у постійному науковому пошуку й творчому неспокої. “Моя любов – Україна і математика”, – таким було його кредо.

Він справжній поет формул, математика для нього – це творчість, натхнення і радість. А ще він педагог за покликанням. Його лекції – це і сила, й безмірна глибочінь, і краса математичної думки. На його лекції ходили, як на свято.

Ім’я М. Кравчука стало зразком для наслідування та продовження його досліджень у працях сучасних і прийдешніх науковців в Україні й далеко поза її межами.