«Особиста кібербезпека та кібергігієна»: лекція від інспектора Департаменту кіберполіції Національної поліції України у Волинській області

, ,

З нагоди міжнародного Дня Захисту Інформації (Computer Security Day), який був проголошений американською асоціацією комп’ютерного обладнання 30 листопада 1988 року, у відповідь на першу масову епідемію комп’ютерного вірусу, що одержав назву за ім’ям свого творця – Хробак Моріса. Morris worm – один із перших мережевих хробаків, який розповсюджувався через мережу Інтернет і паралізував роботу шести тисяч інтернет-вузлів у США). Таким чином Асоціація хотіла нагадати всім про необхідність захисту комп’ютерної інформації та звернути увагу виробників і користувачів устаткування і програмних засобів на проблему безпеки.

Всесвітньо-відомий вислів «хто володіє інформацією, той володіє світом», що належить Натану Ротшильду, а крилатим він став після того, як його процитував Вінстон Черчилль має беззаперечне і важливе значення у сучасних реаліях інформаційного (цифрового) суспільства.

Завдяки стрімкому розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, засобів та пристроїв введення, обробки, зберігання та виведення інформації, відбуваються процеси цифровізації усіх галузей діяльності, життя та побуту людини, що в свою чергу, збільшує кількість елементів які можуть зазнати втручання або несанкціонованого впливу.

Про основні загрози, що очікують на користувачів у мережі інтернет та соціальних мережах, прийоми роботи кібершахраїв, відповідальність згідно законодавства за шахрайські дії, способи та методи захисту від таких дій для пересічного користувача, розповів здобувачам освіти відділення інформатики та комп’ютерної техніки інспектор Департаменту кіберполіції Національної поліції України старший лейтенант Кухарчук Юрій Михайлович, під час лекції «Особиста кібербезпека та кібергігієна», яка відбулася 28 листопада. Особливу увагу було надано аспектам оперативно-розшукової діяльності, спрямованої на попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень, механізмів підготовки, вчинення або приховування яких передбачає використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів, мобільних пристроїв), телекомунікаційних та комп’ютерних інтернет-мереж і систем.Тема виявилась актуальною і викликала обговорення серед присутніх. Здобувачі освіти ставили питання, дискутували, отримували кваліфіковані відповіді.

Інформація надана під час зустрічі дозволяє покращити цифрові компетентності здобувачів освіти, спонукає до обачних і виважених дій у віртуальному світі.   

Володимир ВЕЛИЧКО