Олена Теліга: «Життя – це боротьба, а боротьба – це справжнє життя»

У рамках історичного тижня студенти першого курсу взяли участь у тематичному вечорі «Гойдайте ж кличний дзвін!», присвяченому 75-річчю з дня загибелі громадської діячки Олени Теліги.

22 лютого 1942 року в Бабиному Яру неподалік міста Києва німецькими фашистами було розстріляно Олену Телігу – українську поетесу, громадську діячку, борця за незалежність України, одну з героїчних особистостей, хто гуртував життєву силу нації і формував її ідентичність. В камері, де вона перебувала перед розстрілом, знайшли напис, зроблений її рукою: «Тут сиділа й звідти йде на розстріл Олена Теліга». Зверху було викарбовано стилізований під меч тризуб.

Вечір пам’яті поетеси відбувся у актовій залі Волинської обласної державної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Учасники заходу проникливо й схвильовано розповідали про життя, творчість, трагічну долю та довгий шлях визнання в Україні поетеси. Потому майстерно читали поезії Олени Теліги, виконували пісні на її слова.

Це особистість, на яку можна рівнятися. Поетеса, до чиїх слів варто прислухатися. Жінка, якою варто захоплюватися. Олена Теліга – це та людина, яка вміла бути різною, але завжди була собою. Ця жінка – окраса української поезії. Це людина-борець, яку неможливо забути.