Навчання з пожежної та техногенної безпеки для працівників коледжу

Право на життя та безпеку є найголовнішим правом людини. Забезпечити безпечне перебування учасників освітнього процесу є найголовнішим завданням будь-якого закладу освіти.

Пожежна безпека – це дуже об’ємний комплекс заходів, які спрямовані на запобіганню пожежі, а якщо пожежа все ж виникла – на порятунок людей та якнайшвидше зупинення вогню.

З 18 по 22 лютого 2022 року   в коледжі  були проведені навчання з питань пожежної та техногенної безпеки, з метою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці, виховання, проживання в гуртожитку.

Метою проведення навчання було підвищення загальних знань працюючих, навчання їх правилам пожежної безпеки з урахуванням пожежонебезпечних особливостей, більш глибоке ознайомлення з протипожежними заходами та діями в разі виникнення пожежі, опрацювання навичок з використання наявних засобів пожежогасіння, вогнегасників, роботою системи оповіщення про пожежу.

Перед присутніми виступив директор коледжу Ігор КОРЧУК, який ознайомив з Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, положеннями та наказами Міністерства освіти і науки  з питань пожежної та техногенної безпеки.

В навчанні взяли участь працівники  охорони, сторожі, вихователі, комендант, швейцари, робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків.

Інженер з охорони праці  Тамара П’ЯВКА  розповіла про заходи пожежної та техногенної безпеки, яких необхідно дотримуватися, приступаючи до роботи, у процесі роботи та після її закінчення з метою запобігання виникненню пожеж, інших надзвичайних ситуацій та аварій; сигналізацію, яка є в коледжі та гуртожитку; розміщення сповіщувачів пожежної сигналізації; систем  оповіщення та керування евакуацією людей; порядок використання цих засобів у разі виникнення надзвичайної ситуації, пожежі; дії персоналу в разі загрози виникнення пожежі, аварії чи вибуху; засоби пожежогасіння, протипожежне устаткування та інвентар, порядок їх використання під час пожежі.

Закінчилися навчання перевіркою знань.

Загалом, працівники відзначили корисність такого навчання, адже здобуті знання сприятимуть підвищенню обізнаності про дотримання правил пожежної та техногенної безпеки,  порядку дій у випадку надзвичайних ситуацій, пожеж.