«Наша Україна єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина!»

,

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР, який став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. У тексті Універсалу Директорії утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Уперше в історії новітньої України це свято відзначили ще 1990 року, коли «живим ланцюгом» об’єдналися від Львова до Києва. Сьогодні сотні лучан також зібралися на Театральній площі, щоб продемонструвати свою єдність та прагнення свободи. До акції «Ланцюг єднання» доєдналися і чимало викладачів та студентів нашого коледжу.

Ми знов обʼєднуємо свої зусилля для щастя і свободи нашої країни в її територіальних межах. Одного дня святкуватимемо злуку з нашими поверненими містами, містечками й селами, нашими людьми на окупованих територіях. Ми прожили багато важких днів цієї війни, але кожен з цих днів зробив нас сильнішими й наблизив до перемоги. І як зазначив Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні: «Наша Україна єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина!».